I trémista se může naučit plavat


Někteří lidé jsou schopni přednášet na divadelní jevišti verše a nacvičené dialogy tak, jako kdyby je spontánně vyslovovali přímo ze svého nitra, a přitom nepociťují takřka žádnou trému. Vyhovuje jim vystupovat před publikem a pocit studu či trapnosti v případě možného přeřeknutí je jim cizí. Trémou netrpí ani řada sportovců, kteří podávají svůj nejlepší výkon na fotbalovém, hokejovém či atletickém stadionu, anebo v plaveckém bazénu.

individuální lekce plavání

Na opačném konci spektra se ovšem nachází ti, co jsou vyslovenými trémisty. Je pro ně naprosto nepředstavitelné vystupovat na veřejnosti ani jako divadelní umělci, ani jako sportovci. Někteří lidé mají dokonce problém naučit se plavat v rámci hromadných plaveckých kurzů. Jako děti se před ostatními stydí a vadí jim nedostatek soukromí a také to, že se jim nikdo nevěnuje individuálně.

pobyt na Lipně

To vše lze ale změnit, pokud i vy patříte mezi trémisty, můžete využít individuální lekce plavání v Praze a naučit se výborně plavat mnoha styly i bez okolního publika, které nebude komentovat vaše výkony. Až se v plavání zdokonalíte, můžete se pak vypravit třeba k moři do odlehlého atolu, kde jste zcela sami, anebo si můžete užít plavbu po Úhlavě a po Berounce, kam se moc vodáků nehrne, ale přesto jsou to jedny z nejkrásnějších říčních toků v celé Evropě.

Být trémistou není snadný úděl, ale pokud svůj život sdílíte s někým, kdo vám rozumí, je to zvladatelné a celkem v pohodě. A umíte-li plavat, můžete si dopřát pobyt u vody kdekoli, kde žádné další rekreanty nepotkáte. A chcete-li tip na hezká přírodní koupaliště, pak se vydejte k Lipnu do Horní Plané, do Suchdola nebo do Veselí nad Lužnicí k pískovnám, anebo k rybníku Rožmberk, v němž se nachází písečné dno, a kde je příjemné koupání vlevo od hráze na travnaté louce. A kromě Berounky a Úhlavy je vodácky atraktivní i Lužnice, Otava, Sázava a Vltava.

About The Author