španělská synagoga-krizovatka umění


Hudba je prostředek k vzájemné komunikaci. Je důležitá pro mnoho lidí. Lidé chodí na koncerty nejen za zážitkem, ale také aby si odpočinuli, nabrali novou energií. Jinak tomu není ani ve Španělské synagoze, kde se pořádají koncerty pro všechny milovníky hudby. Pojďme si trochu tuto synagogu představit. V srdci pražského Josefova je možné nalézt významnou historickou kulturní památku známou jako Španělskou synagogu. Jedná se o místo, které je také právě známé pro své využití jako koncertní sál. Tato památka byla postavená v roce 1868 a je považována za architektonicky skvost, který se vyznačuje bohatě zdobeným interiérem, a právě i skvělou akustikou, která je při koncertech tak důležitá.

koncert

Za dobu své existence tato synagoga sloužila například nejen k náboženským obřadům, ke kterým byla přednostně postavená, ale také jako centrum kultury pro židovské obyvatele. Synagoga prošla v roce 1998 rozsáhlou rekonstrukcí a díky tomu mohla sloužit nejen věřícím, ale také široké veřejnosti pro pořádání mnoha koncertů a ty převážně z okruhu vážné hudby. Španělská synagoga koncerty jsou také vyhledávanou turistickou atrakcí pro svou atmosféru a vynikající akustiku. Ta je podpořena vysokými stropy a také bohatě zdobenými stěnami. Hudba se v tomto prostředí krásně rozléhá.

synagoga

Díky tomu v této synagoze nejsou pouze koncerty vážné hudby, ale rádi zde zavítají hudebníci jazzové hudby, moderní alternativní hudby a mnoho dalších zajímavých i tradičních hudebních stylů. Díky tomu je Španělská synagoga nejen známá po celém světě na všech kontinentech, ale udržuje si tak svou zajímavost, ale také se jedná o kulturní dědictví, které připomíná svou důležitost a historii. Návštěva této památky je určitě zajímavým bodem na každém travel listu a žádný cestovatel a milovník hudby by ji neměl vynechat. Určitě budete ohromeni.

About The Author