Pěstujte si vlastní zeleninu


Ačkoliv se v posledních letech rozmáhal trend pouze okrasných zahrad, rychle rostoucí ceny jídla a jejich kvalita přesvědčily mnohé majitele zahrad, aby změnili plány, a aby si začali pěstovat vlastní ovoce a zeleninu. A nejde jen o chuť, která je diametrálně odlišná od té, kterou v ústech ucítíte, když se zakousnete do kupovaného rajčete. Jde i o to, že budou vaše výpěstky mnohem zdravější, protože nejspíš nebudete chtít používat tolik postřiků. Sami si rozhodnete, co v jakém množství budete pěstovat a také si sami zvolíte, co použijete za postřiky.

skleník zahrada

Pokud máte alespoň nějaký pozemek, je vhodné na něj zasadit pár stromů, ze kterých budete mít ovoce. Na stromy nebývá potřeba používat postřiky, takže budete mít v podstatě BIO ovoce. Co se týče zeleniny, tam už to tak jednoduché není, a často bez postřiků nevypěstujete některé druhy zeleniny, například květáky nebo zelí. Pokud jste zahradník začátečník, nechte si poradit od někoho, kdo se domácím pěstováním zabývá už déle, a má spoustu věcí vychytaných.

Pěstování pod širým nebem je sice klasika, a uchyluje se k němu mnoho lidí, ale je potřeba si uvědomit, že v takovém případě nebudete mít tolik výpěstků, jako když si pořídíte například polykarbonátový skleník. Ve skleníku je vždycky větší výnosnost, protože rostliny mají lepší podmínky pro život, a tak se vám odvděčí častější a větší úrodou.

skleník z polykarbonátu

Velká výhoda dnešní doby je v tom, že je všeho dostatek a velký výběr. Platí to i pro skleníky, které už dávno nejsou jen skleněné. Sklo se často rozbije nejen v létě při bouřce, ale stačí trocha neopatrnosti a problém je na světě. Když si pořídíte polykarbonát, nebudete se muset bát poškození skleníku. Skleníků je na výběr opravdu mnoho, a tak si můžete vybrat malý skleník pro menší plochy, ale i skutečně velké skleníky, které poskytnou domov mnoha rostlinám, ze kterých budete moct sklízet i několik měsíců.

About The Author