Zateplujeme fasádu a obkládáme dům kamenem


Některé staré domy v původním stavu mohou mít zajímavé vzezření, a jestliže takový objekt zdědíte nebo zakoupíte jako ruinu, která vyžaduje zásadní stavební úpravy, můžete jít podobnou cestou, jakou šli lidé, co si troufli restaurovat staré historické památky a investovali do nich svůj čas i peníze. Možná vás budou inspirovat televizní pořady, které takové nadšence prezentují, a kde se dozvíte některé zajímavé momenty. Jedním z nich může být i restaurování objektu zvenčí formou zateplení fasády minerální vatou a následném obložení kamenem. Dům tak získá osobitý ráz, bude připomínat historickou stavbu ze šestnáctého století, přitom může jít o docela mladou budovu, jejíž stáří sotva přesahuje padesát let.

lešení na stavbě

Zateplování fasád je téma na dlouhé rozhovory, figuruje tu řada technologických postupů, které jsou v reálné praxi amatérům mnohdy zcela neznámé, a my bychom se nyní rádi zaměřili na to zásadní, co dodává zateplení fasády stabilitu a spolehlivost – na kotvicí systém Ecoraw. Co si pod tímto pojmem představit?

dům s lešením

Kotvení izolačního materiálu do zdiva je velice jednoduché, pokud máte k dispozici injektážní kotvy Spiral Anksys. Tímto způsobem lze bezpečně a spolehlivě ukotvit polystyren či minerální vatu jakékoli tloušťky. Kotvení je natolik spolehlivé, že udrží na izolační vrstvě další materiál, nejčastěji to bývá dřevo nebo kámen, které se snadno opracovávají, a také mohou nabídnout krásný vzhled, někdy i barevnou a tvarovou stálost, odolnost vůči korozi a povětrnostním vlivům.

Díky kotvicím systémům Spiral Anksys získává zateplená fasáda po dobu mnoha let osobitý ráz, o jehož existenci možná sní jiní lidé, kteří netuší, že Spiral Anksys bezpečně udrží i velmi těžké kamenné bloky, na vás pak už jen záleží, jakému kameni dáte přednost, aby nejen poskytoval potřebné zázemí, ale také aby objekt vypadal k světu.

About The Author